مجله سئو مجله سئو .

مجله سئو

5G برای طراحان وب چه معنی دارد؟

همانطور که به سمت سال 2020 می رویم ، همه در مورد 5G صحبت می کنند. جدیدترین نسل اتصال تلفن همراه دارای موارد جالب توجهی از جمله کاهش تأخیر ، بهبود اتصالات و سرعت بیشتر است. تا سال 2025 ، کارشناسان پیش بینی می کنند که 5G به 1.4 میلیارد دستگاه در سراسر جهان رسیده باشد.

با این حال ، 5G قرار نیست که فقط در مرور تلفن همراه تأثیر بگذارد. تغییر در اتصال تلفن همراه نیز در طراحی وب تأثیر خواهد داشت.

به عنوان یک طراح وب ، این شما هستید که باید در نظر بگیرید چگونه جدیدترین ابزارهای اتصال بر نحوه مرور کاربران در وب تأثیر می گذارد. علاوه بر این ، ممکن است دریابید که فضای بیشتری برای کشف مزایای استفاده از محتوای بزرگتر (مانند فیلم 4K) در وب سایت مشتری دارید.

در اینجا نحوه آماده شدن برای نسل پنجم مرور موبایل آورده شده است.

 
5G: همه هیجان چیست؟

قبل از اینکه بفهمید 5G چگونه روند طراحی وب شما را متحول می کند ، باید درک بهتری از فناوری در کل داشته باشید.

5G نسل پنجم فناوری موبایل است. نوید دهنده سرعت بارگذاری و بارگیری سریعتر داده ها ، اتصالات پایدارتر و در کل پوشش بیشتر است. در مقایسه با 4G ، 5G می تواند در شرایط واقعی 10 تا 20 برابر سریعتر سرعت را ارائه دهد. این بدان معناست که کاربران می توانند صفحات و پرونده ها را در کسری از ثانیه بارگیری کنند.

5G برای کنترل حجم روزافزون داده ها در محیط فعلی ایجاد شده است. با افزایش جریان ویدئو و موسیقی ، گروههای طیف موجود به طور فزاینده ای متراکم می شوند. مردم در تلاشند تا اتصال مورد نیاز خود را بدست آورند. با 5G می توانیم اینترنت همراه کارآمدتری ایجاد کنیم.

5G هر چند فقط در مورد سرعت نیست. یکی از بزرگترین مزایای این فناوری جدید این واقعیت است که می تواند تأخیر را به طور چشمگیری کاهش دهد. به عبارت دیگر ، بین وب سایتی که اطلاعات را به تلفن ارسال می کند و آن داده ها در جایی که لازم است می رسد حداقل تأخیر دارند. این حتی برای سایتی مانند این که پر از محتوای غنی است نیز صادق است.

این عدم تأخیر است که می تواند به طور بالقوه هر استراتژی طراحی وب را از طریق جریان باور نکردنی کاربر تغییر دهد .


5G برای طراحی وب سایت چه معنی دارد؟

بنابراین ، 5G چگونه بر طراحی وب سایت های مشتری تأثیر می گذارد؟

بارزترین تغییرات ناشی از افزایش سرعت انتقال داده (تأخیر کمتر) است.

اگر لازم نیست نگران تأخیر در وب سایت باشید که تجربه کاربر را مختل می کند ، می توانید محتوای بسیار بیشتری را آزمایش کنید. معرفی عناصر بصری پیچیده به سایت شما ساده تر می شود.

 

ما فقط در مورد سایت های دارای تصویر سنگین صحبت نمی کنیم ، مواردی از این قبیل وجود دارد. طراحان اغلب از فناوری بهینه سازی تصویر 4G مانند IMGIX برای اطمینان از عملکرد مناسب این وب سایت ها در تلفن های هوشمند و سایر دستگاه های تلفن همراه استفاده می کنند. متناوباً ، قابلیت های 5G باعث می شود وب سایت ها از ویدیو بیشتر بهره ببرند. نه فقط هر فیلم ، محتوای 4K. در حالی که مدتی ویدیوی 4K در وب وجود داشته است ، اما مورد استفاده طراحان وب قرار نگرفته است. دلیل آن این است که زمان بارگیری اغلب نجومی است - به ویژه در اتصالات تلفن همراه.

با این حال ، 5G می تواند 4K را به یک ویژگی رایج تر تبدیل کند. می توانید آن را در پس زمینه سایت خود جاسازی کنید یا به جای تصویر قهرمان معرفی کنید.

بیایید نگاهی دقیق تر به این موضوع بیندازیم که چگونه 5G به طراحان وب اجازه می دهد تا طراحی های منحصر به فرد و چشمگیری برای مشتریان خود ایجاد کنند.

 

 

1. فیلم ها سریعتر پخش می شوند


همانطور که در بالا ذکر شد ، یکی از اصلی ترین راه هایی که 5G بر طراحی وب تأثیر می گذارد این است که به شما امکان می دهد فیلم ها بسیار سریعتر جریان داشته باشند.

کارشناسان پیش بینی می کنند که فناوری بی سیم 5G بین 10 تا 100 برابر سریعتر از آنچه در حال حاضر داریم سریع تر خواهد بود . حتی می تواند قابل اطمینان تر از اجرای مستقیم کابل در خانه شما باشد.

برای طراحان وب این بدان معناست که فرصت ها عملاً بی پایان هستند.

محدودیتی برای آنچه می توانید با ویدیو انجام دهید وجود ندارد ، از محتوای فراگیر پس زمینه گرفته تا فیلم های موجود در صفحه اصلی سایتی که محصول یا خدمات را برجسته می کند.

در حالی که طراحان می توانند ویدئوها را تنظیم کنند تا به صورت خودکار پخش نشود تا با کسانی که سرعت اتصال آنها کمتر است ، جایگزین شود ، این فرصت وجود دارد که محتوای غنی را بلافاصله به بازدیدکنندگان تحویل دهم. به عنوان مثال تصاویر پس زمینه کوهل و هان را بررسی کنید و تصور کنید که چقدر می توانند با 5G شگفت انگیز باشند:

 

2. تجربه های موبایل قوی تر


پاسخگویی موبایل در حال حاضر برای UX بدون اصطکاک بسیار مهم است.

مصرف کنندگان امروزی زمان بسیار بیشتری را صرف تلفن های هوشمند خود می کنند. این بدان معنی است که طراحان باید به دقت در مورد چگونگی دسترسی به وب سایت ها در حال حرکت فکر کنند.

با این حال ، هنگامی که 5G به امری عادی تبدیل می شود ، تقاضای بیشتری برای تجربه های قوی تر تلفن همراه وجود دارد. باید به این فکر کنید که چگونه می توانید وب سایت خود را تطبیق دهید تا به طور یکپارچه نشان داده شود که آیا مخاطبان شما از مجموعه ای از عینک های هوشمند استفاده می کنند یا فقط از تلفن آنها.

خبر خوب این است که 5G باید اطمینان حاصل کند که بین تجربیاتی که مردم از طریق دسک تاپ می گیرند و آنهایی که در دستگاه های تلفن همراهشان وجود دارد فاصله ای وجود نخواهد داشت.

طراحان باید بتوانند UX سازگار برای مشتریان را در هر کجا که در سن 5G قرار دارند ایجاد کنند.

 

 

3. واقعیت مجازی و افزوده شده


سرانجام ، VR (واقعیت مجازی) و AR (واقعیت افزوده) قبلاً در سالهای اخیر مورد توجه قرار گرفته اند. طراحان شروع به آزمایش ابزارهایی کرده اند که به آنها امکان می دهد فیلم های سه بعدی را در وب سایت ها یا برنامه های AR را در صفحات محصول قرار دهید.

با استفاده از یک برنامه واقعیت افزوده در یک وب سایت ، می توانید به بازدیدکنندگان اجازه دهید مبلمان را در محیط اتاق نشیمن یا اتاق خواب خود قرار دهند. این بدان معناست که مشتریان بیشتری می توانند قبل از خرید سرمایه گذاری را ببینند.

با واقعیت مجازی در آینده ، مشتریان حتی می توانند در صحنه ای از وب سایت شما قدم بگذارند و در اتاقی که با محصولات شما تزئین شده است قدم بزنند.

تا کنون ، AR و VR بیشتر توسط توسعه دهندگان برنامه برای ارائه تجربه های هیجان انگیز بازی استفاده شده است. با این حال ، با وجود 5G در افق ، هیچ چیز مانع ایجاد طراحان وب در ایجاد تجربیات کاربر بر روی یک وب سایت نیز نمی شود.

سرعت 5G و تأخیر کاهش یافته 5G درهای تجربه های جدید نامحدود را باز می کند. کاربران حتی می توانند کد QR را با استفاده از وب سایت یک شرکت اسکن کرده و هنگامی که در فروشگاه با برنامه روی تلفن خود هستند ، جعبه مورد را از جعبه خارج کنند.

 

 


چه چیزهایی را هنگام طراحی برای 5G بخاطر بسپارید


ورود 5G می تواند فرصت های هیجان انگیز زیادی را برای طراحان وب امروز به همراه داشته باشد. با این حال ، مهم است که به یاد داشته باشید برخی از چالش ها نیز برای غلبه بر وجود دارد.

به عنوان مثال ، اولین چیزی که طراحان وب باید بدانند این است که همه کاربران بازدید کننده از وب سایت بلافاصله 5G ندارند. اگرچه اپراتورهای تلفن همراه در حال برنامه ریزی برای ارائه ارتباطات 5G بیشتر در سال 2020 و فراتر از آن هستند - اما یک راه طولانی تا جریان اصلی آن وجود دارد.

این فناوری هنوز در مراحل اولیه قرار دارد و برای شروع فقط در بزرگترین شهرها در دسترس خواهد بود. هنگامی که برج ها برای ارسال سیگنال های 5G ساخته شدند ، تلفن های همراه باید سازگار شوند و تراشه های مناسب را برای کنترل این قابلیت های سریع رعد و برق ایجاد کنند.

شرکت های مخابراتی هنوز در حال تکمیل سیستم هایی هستند که برای گرفتن سرعت بالاتر و استفاده صحیح از آنها استفاده می کنند. حتی در مورد جنبه های سلامتی 5G نگرانی وجود دارد و اینکه آیا قرار گرفتن در معرض فرکانس جدید در طولانی مدت برای ما مضر است.

هنگامی که مکان ها شروع به استقبال مناسب از 5G کردند و توسعه دهندگان موبایل از فن آوری مناسب استفاده کردند ، باید منتظر خرید تلفن های جدید توسط مشتریان باشید. اتصالات جدید با دستگاه های قدیمی 4G فعال نمی شوند.

این بدان معناست که ما احتمالاً ترکیبی از کاربران 5G و 4G را خواهیم داشت که مدتها قبل از انتشار گسترده 5G به همان طراحی وب سایت دسترسی دارند.

 

 


آماده شدن برای 5G


گرچه برای طراحان وب درک و انطباق با پتانسیل جدیدی که 5G ارائه می دهد ضروری است ، اما این بدان معنا نیست که منحصراً از 5G استفاده کنید. به یاد داشته باشید: مناطقی از جهان وجود دارد که 3G نه تنها استاندارد است ، بلکه نسبتاً جدید است. تمرکز بیش از حد روی این فناوری جدید ، هر کاربری را که توانایی دسترسی به این سرعت ها را ندارد ، در معرض آسیب جدی قرار خواهد داد.

در عوض ، اگر مدتی بیشتر تلاش خود را روی 4G و اتصالات معمولی متمرکز کنید ، در کل تجربیات بهتری ارائه خواهید کرد. فرصت هایی را که 5G ارائه می دهد کاوش کرده و موارد بیشتری مانند فیلم های 4k و تجربیات VR را به مرور اجرا کنید.

با این حال ، همانطور که عناصر طراحی وب را برای کاربران 5G معرفی می کنید ، یادتان باشد که آنها را اختیاری قرار دهید. پخش ویدیوها را به طور خودکار شروع نکنید ، یا مرور وب سایت را غیر ممکن کنید مگر اینکه به AR دسترسی پیدا کنید.

 

 


برچسب: طراحی سایت، سئو،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۳ مرداد ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۲۶:۱۵ توسط:محمد موضوع: نظرات (0)